11 Haziran 2011 Cumartesi

yaz için misler gibi parfümler

bir süredir sansiro perfümlerden yaz için koku önerisi yapmamıştım. işte şimdi mis gibi bayan ve erkek parfümleri listeleyeceğim. mutlaka deneyin, hepsi yazlık, hepsi kıpır kıpır missss gibi kokular.

bayan:
K117: Kadının iç güzelliğini çiçeksi kokusuyla ortaya çıkarıyor. Defne ağacı, mandalina ve pembe biber, dağ zambağı, sedir, amber ve miskin feminen kokularıyla birleşiyor. Ortaya sadeliğiyle baştan çıkarıcı bir parfüm çıkıyor.
K138: Dayanılmaz ve arzulu kadının kokusu. İlk önce, aydınlık pırıl pırıl bergamot ve ardından ferahlatıcı çiçek kokularından oluşuyor. Orta noktalarında çiçeksi bir koku hissediliyor ve arkasından beyaz misk ve odunsu notalar birleşiyor.
K147: Çiçek-meyve esanslarını limon tamamlıyor ve bu koku ten için samba oluyor. Pina Colada ve tatlı Hindistan cevizi tropik çekicilikle büyülüyorlar. Egzotik Rio akşamları sizi bekliyor.
K156: Ferah bir açılışı izleyen çiçek kokuları ve kentli genç kadının kalıcılaşan ambersi modern kokusu.
K197: Nane ve fesleğen notalarına yapılan vurgu ile modern aromatik yeşil buket yaratıldı. Parfüm yeni bir aromatik koku türü olmaya ve klasikleşmeye aday. "Time Release Technology"ye sahip parfüm böylelikle saatler sonra bile tekrar canlanabiliyor.
erkek:
E40: nane sedir ağacı ile başlayan koku, tende oturdukça sabunsu fresh bir kokuya dönüşüyor. Rahatlatıcı bir parfüm…
E93: Kendi ritmi ile yürüyen, hiçbir şeyi ispatlamaya gerek duymayan erkekler için... Üst notalarında bulunan karabiber, pamuk lavantası ve acı portakalı, alt notalarda Ağar ağacı, guaiac ağacı ve badem ezmesi tamamlıyor. Parfümün kalp notasında beyaz sedir ağacı, çöreotu ve küçük hindistan cevizi bulunuyor.
E122: Sofistike erkeğin oryantal, odunsu parfümü. Parlak, ışıltılı, sıcak ve erkeksi. Lavanta ve elma özelliklerini taşır. Laden, meşin ve kehribar ile harmanlanmıştır. Her zaman kullanım için mükemmeldir.
E132: Modern ve ritmik erkek parfümü. Klasik eğreltiotu akorunun yeninden düzenlenmesi olarak şehvetli ve ateşli.  Üst notalarda bergamot, fesleğen, anason; orta notalarda kakule, küçük hindistan cevizi kabuğu, müge, eğreltiotu akoru; temel notalarda ise meyankökü ağacı, vetiver ve misk kullanılmıştır.
E505: Üst nota sarı çiçekli funda, orta nota vetiver bourbon, dip nota ağaçkavunu, karabiber, menekşe yaprakları. Ağaçsı ferah parfüm.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder